TOMA ŠLIMAITĖ: Nesibaigianti vaikystė

2 2017-09-07 - Naujienos, Parodos, Rezidencijos

KKKC Meno kieme veikia menininkės Tomos Šlimaitės paroda. Ekspoziciją sudaro dvi dalys: grafikos ir tapybos ciklas „Nesibaigianti vaikystė“ ir individualūs koliažai „Žvilgsnis į anapus“, „Begalinė meilė“ bei „Misteris Robinsonas ir Oliveris“. Pastarasis darbas buvo atrinktas į 2010 metų kalendoriaus projektą ,,American Vision”. Kūriniai sukurti 2009‒2010 metais, studijuojant grafikos magistrą Vilniaus dailės akademijoje.

Koliažuose iškeliama santykio svarba ‒ pabrėžiami santykiai tarp žmonių, žmonių ir gyvūnų. Koliažų fonas atliekamas emaliniais dažais, o ant jo naudojamos nespalvotos nuotraukos iš senų nebeskaitomų knygų.

Grafikos ir tapybos cikle „Nesibaigianti vaikystė“ bandoma parodyti priešpriešą tarp dviejų jame vyraujančių temų: akademizmo ir vaikų dailės kalbos bruožų. Vaikiški motyvai yra paimti iš menininkės asmeninio archyvo ir atlikti sausos adatos technika, o vienas iš akademizmo šablonų ‒ modelį (moterį) ‒ atliktas oforto technika. Supriešinami du poliai ir jiems būdingos savybės: vaikų kūrybos spontaniškumas, ryškumas, deformacija lyginama su akademiniu sterilumu, taisyklingomis formomis, akademinio piešinio specifika. Visa tai patirta „savu kailiu“: vaikiški darbai aplinkos ir disciplinos veikiami pakeitė formą ir tapo akademiniais piešiniais, kartu su atsiradusiais įgūdžiais prarado tą vaikystėje jaustą nevaržomą laisvę. Šią vidinę ir formos laisvę menininkė bando atgauti laistymo-taškymo technika. Ši technika tarsi simbolizuoja prigimtinę laisvę, vidinių ribų paneigimą bei apjungia dvi vyraujančias darbo temas ir išreiškia kompromisą tarp jų.

Toma Šlimaitė (g. 1985) 2004‒2008 m. studijavo grafikos specialybę Vilniaus dailės akademijoje. Ypatingą dėmesį T. Šlimaitė skyrė oforto technikai. 2007 m. menines žinias tobulino studijuodama pagal mainų programą „Erasmus“ Italijoje „Accademia Di Belle Arti Di Urbino“. 2010-aisiais baigė grafikos srities magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Parodose dalyvauja nuo 2006-ųjų. Jos darbai eksponuoti tarptautinėse parodose Italijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Danijoje, Armėnijoje, 4 tarptautiniuose meniniuose projektuose Lietuvoje ir Italijoje. Menininkė išbandė save kuratorės amplua ‒ 2013 m. sukuravo jaunųjų grafikių parodą „Vaizdų archyvai“ KKKC Parodų rūmuose Lietuvoje. Toma gyvena ir kuria Klaipėdoje.
Paroda yra projekto Galerijų dienos #3 dalis

Nuotraukos Rūtos Petniūnaitės.

IMGP4715     IMGP4746