Namų ekodizaino studijos kūrybinės dirbtuvės – parodoje „Sveikata ir ekologija“

0 2015-03-25 - Dizaino manufaktūra, Kursai, Naujienos

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Meno kiemo Namų ekodizaino studija plečia savo veiklos erdves ir kovo 27, 28 d. „Švyturio” arenoje vyksiančios parodos „Sveikata ir ekologija 2015“ lankytojams surengs nemokamas kūrybines dirbtuves. Jose klaipėdiečiams bus pristatytos galimybės kurti iš ekologiškų, perdirbti tinkamų medžiagų. Ekologija užima vis svarbesnę vietą mąstančios visuomenės gyvenime. Atsakingas vartojimas įkvėpė kūrybinės veiklos krypties – „recycling arts“, arba perdirbimo menų, atsiradimą. Ekomenas šiais metais yra ir viena iš pagrindinių KKKC Meno kiemo veiklos krypčių. Čia reziduojanti Namų ekodizaino studija turintiems kūrybinio potencialo, neabejingiems supančiai aplinkai klaipėdiečiams rengia teminių užsiėmimų ciklą, kurių metu jie mokosi kurti namų jaukumo atributus iš prieinamų, pakartotiniam naudojimui tinkamų medžiagų. KKKC Meno kiemas inicijavo ir Ekomenų studijos  socialinių kūrybinių dirbtuvių ciklą kūrybingiems uostamiesčio senjorams – čia jie mokosi iš nieko nekainuojančių, perdirbti tinkamų žaliavų pasigaminti šiuolaikiškų interjero dekoro elementų ar aksesuarų. 

Kovo 27–29 d. Klaipėdos „Švyturio“ arenoje vyksiančios parodos „Sveikata ir ekologija 2015“ metu KKKC Meno kiemo Namų ekodizaino studija pristatys klaipėdiečiams savo veiklą ir surengs dvejas kūrybines dirbtuves. Kovo 27 d., penktadienį, 17.00–18.30 val. vyksiančio užsiėmimo tema – ekožaislai. Šie žaislai bus kuriami pasitelkus papjė mašė (popieriaus) techniką. Popierius – viena iš paslankiausių medžiagų, itin tinkama perdirbti. Klasikinė papjė mašė technika leidžia paversti popieriaus skiautes plastiška mase, tinkama įvairiems erdviniams objektams formuoti bei dekoruoti. Dirbtuvių metu savo rankomis sukurti nedideli popieriniai žaislai – fantastinės būtybės, pasakų personažai, žaisliniai buities rakandai ar kiti kūrėjų fantazijos padiktuoti daiktai – gali tapti įkvėpimo šaltiniu imantis didesnių ir ambicingesnių projektų perdirbant popierių.

 Kovo 28 d., šeštadienį, 11.00–12.30 val. kūrybinių dirbtuvių tema – tekstilė. Yra daugybė būdų, kaip galima panaudoti senus drabužius, namų tekstilę. Šių dirbtuvių metu bus kviečiama kurti žaislus iš savo atsineštų tekstilinių žaliavų. Minkštos ir spalvotos, įvairių faktūrų, jaukios ir lengvos kaladėlės, sukurtos savo rankomis, vaikui skiepys ne tik kūrybiškumą, bet ir atsakingumą. Tai puikus būdas pabūti su vaikais ir anūkais bei paaiškinti jiems, kaip reikia tausoti gamtą ir jos išteklius, atsakingai vartoti ir skiepyti kūrybą kasdienybėje. 

Užsiėmimus ves Lina Jaruševičiūtė – profesionali dizainerė, baigusi architektūros ir tekstilės studijas, KKKC Meno kiemo kūrybinių industrijų projekto „Dizaino manufaktūra“ bendradarbė. Jos veikla susijusi su vienetinių gaminių kūrimu, daiktų ir interjerų dekoravimu, pramoninės tekstilės gaminių bei spaudos dizainu. Kūrėja aktyviai dalyvauja švietėjiškoje ir leidybinėje veikloje bei entuziastingai mėgina naujas veiklos sritis.

 Daugiau informacijos:

Inga Norkūnienė

Kultūros vadybininkė edukacinių seminarų organizavimui
Mob. tel. 8 618 14506, el. p. inga@kkkc.lt