Klaipėdos miesto detektyvai – išbandymas Erasmus + programos dalyviams

3 2017-09-28 - Naujienos, Projektai

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras tęsia bendradarbiavimą su Klaipėdos mokyklomis ir kartu su Klaipėdos S. Dacho progimnazijos moksleiviais bei pedagogais Karoliu Makausku ir Laima Dromantaite Erasmus+ programos dalyvius pakvietė į Meno kieme sukurto žaidimo – ekskursijos „Klaipėdos miesto detektyvai“ objektų paieškas. Žaidime dalyvavo moksleivių komandos iš Lietuvos, Anglijos, Katalonijos (Ispanijos) ir Alandų salų (Suomijos).

2016 m. rugsėjo mėn. pradėtas įgyvendinti Klaipėdos S. Dacho progimnazijos Erasmus+ programos projektas „Motion pictures at en exhibition“. Pagrindinis projekto tikslas – sukurti virtualios realybės muziejų, kuriame vyrautų nuotraukų, muzikos ir filmų dermė. Tikslingai sujungiant istorinius objektus su šiuolaikinėmis galimybėmis siekiama naujam gyvenimui prikelti tai, kas sena, primiršta. Dvejus metus projektą vykdo keturios šalys: Lietuva, Anglija, Katalonija (Ispanija) ir Alandų salos (Suomija).

Projekto veiklos suskirstytos į keturis etapus. Pirmasis išsamiai buvo aptartas tarptautinio mokymo / mokymosi / dėstymo vizito metu 2016 m. lapkričio mėn. Alandų salose (Godby mietse, Godby högstadieskola mokykloje). Antrasis etapas buvo apibendrintas tarptautiniame mokymosi susitikime Katalonijoje (Navas mieste, EDN mokykloje) 2017 metų balandžio mėn. Trečiasis susitikimas vyko š.m. rugsėjo 17 – 23 dienomis, seniausioje Klaipėdos mokykloje – Klaipėdos Simono Dacho progimnazijoje, kuri dar žinoma kaip teatrinį ugdymą puoselėjanti mokykla. O viena iš pasiūlytų veiklų atvykusiems buvo „Klaipėdos miesto detektyvų“ varžybos, ieškant jūrinio paveldo objektų bei tokiu būdu susipažįstant su nematomais mūsų miesto istoriniais sluoksniais.
Ketvirtasis projekto etapas suteiks galimybę išmokti dirbti su skaitmeninėmis virtualaus muziejaus kūrimo programomis. Šis susitikimas vyks Anglijoje (Blackburn mieste, St Wilfrid´s Church of England Academy mokykloje) ir bus paskutinis. Jo metu bus baigtas kurti ir visuomenei pristatytas 360° nuotraukomis grįstas virtualios realybės muziejus.

Projekto dalyviai Lietuvoje pasirinko tyrinėti Klaipėdos dramos teatrą, Klaipėdos centrinį paštą ir Biržos tiltą bei aplink esančius objektus. Šiuo projektu siekiama ne tik sukurti virtualų muziejų, bet ir surengti gyvą parodą, kuri skatintų atsigręžti į savo miesto istoriją ir kultūrą.

Detektyvai_Erasmus2 Detektyvai_Erasmus3 Detektyvai_Erasmus4