KKKC parodų rūmuose – rezidentų Antje Feger ir Benjamin F. Stumpf paroda “Sukimosi modeliai”

0 2015-04-28 - Naujienos, News, Parodos, Rezidencijos

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) nuo balandžio 29 d. veiks meno rezidentūros projekto „Kelionių agentūra-2015“ dalyvių Antje Feger ir Benjamin F. Stumpf  (Hamburgas, Vokietija) paroda „Sukimosi modeliai“.

Tyrinėdami Klaipėdos ir Kuršių Nerijos vietas, vokiečių menininkai gilinosi į Baltijos istoriją ir vietos mitus. Instaliacijoje “Sukimosi modeliai” rezidentai sujungė istorines ir mokslines nuorodas, panaudojo Juodkrantės lobio nuotraukas iš Ričardo Klebs’o kolekcijos, Saulės garso pavyzdžius ir švytuoklę, kaip sąsają su Leono Foucault’o eksperimentu, įrodančiu Žemės sukimąsi.

Antje Feger ir Benjamin Florian Stumpf KKKC Meno rezidentūroje vieši nuo 2015 04 15 iki 05 03. Kaip duetas menininkai parodose dalyvauja nuo 2005 m.

Menininkai apie savo kūrybą:

Kūryboje mus domina kasdienio gyvenimo akimirkos ir visuomenės psichinė būklė. Socialiniai klausimai ir mįslingi naratyvai tampa apčiuopiamais kaip momentas, akimirka tarp asmens praeities ir kolektyvinės būsenos. Kaip menininkai tiriame erdves ir vietas bei jungiame jas skirtingais aspektais, medžiagomis, surinktomis ankstesnio tyrimo metu (garsas, fotografijos, video). Dokumentai ir stebėjimas daugiausiai perkuriami instaliacijose.

Suprantame, menininko vaidmenį kaip tyrėjo, visuomenės katalizatoriaus ir mediatoriaus socialinėms struktūroms. Mes siekiame inicijuoti laikiną, meninę, socialinę erdvę diskusijoms ir bendravimui, sąveikai. Kuratorinės vizijos apima ir teisę pasirinkti vitališkas, į erdvę orientuotas menines koncepcijas ir plėtoti dabartinę kūrybą.

Privačios ir viešosios erdvių apibrėžtys, urbanizacija ir  socialiniai klausimai yra mūsų kūrybinių įsipareigojimų dalis.

KKKC tarptautinės meno rezidentūros projekte „Kelionių agentūra-2015“ dalyvaujantys rezidentai, remdamiesi savo kūrybinėmis strategijomis, reflektuoja Klaipėdos miestą, veda „maršrutų apskaitą“, šitaip rezidentūrą prilygindami kultūrinių kelionių agentūrai. Pasirinktai miesto vietai rezidentai pateikia „vienos valandos vietos laiku“ maršrutą, kuris taptų netiesioginiu bendruomenės kūrimo įrankiu, kuomet patys bendruomenės nariai gali ne tik dalyvauti meno aplinkos kūrimo procese, bet ir palaikyti naujos erdvės gyvybingumą, aktualumą, keisti ją pagal savo poreikius ir skleisti kultūrą, skatinti bendruomeniškumą bei kultūrines ir socialines inovacijas skirtinguose Klaipėdos rajonuose.

Rezidentų paroda veikia KKKC parodų rūmuose nuo 2015 04 29 – 2015 05 31. Parodų rūmų darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį, 11.00 – 19.00.

 

 

 

 

 

IMG_5656-3 IMG_5658-4 IMG_5659-5

 

 

Daugiau informacijos:

Inga Norkūnienė
Kultūrinės veiklos vadybininkė
Tel. + 370 618 145 06, el. p. inga@kkkc.lt