KKKC MENO KIEMO DIRBTUVĖS KVIEČIA ATSIGRĘŽTI Į SAVO NAMUS

0 2015-10-27 - Kursai, Naujienos

KKKC Meno kiemas lapkričio mėnesį klaipėdiečius, neabejingus savo gyvenamajai erdvei ir ieškančius netradicinių išeičių, kviečia į Namų ekodizaino studijos ir interjero pradžiamokslio užsiėmimus, vyksiančius kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį.

Norintiesiems gauti praktinių žinių ir savo namus atnaujinti pagal visame pasaulyje šiuo metu itin aktualias ekologijos padiktuotas tendencijas vadovaus kūrybingasis duetas – dizainerė Lina Jaruševičiūtė ir architektas Vytautas Alšauskas, savo sumanymus įprasminę ne tik asmeninėje erdvėje, bet ir daugelio itin mėgstamoje kavos studijoje „Kavos architektai“.

Ekologiškas baldų naujinimas

Lapkričio antradieniais KKKC Meno kiemo dirbtuvėse vyks L. Jaruševičiūtės vadovaujami kūrybiniai Namų ekodizaino studijos užsiėmimai „Baldo atnaujinimas“. Šiuo atveju tai nebus įprasta baldo restauracija – studijos tikslas yra atskleisti galimybes seną baldą prikelti naujam gyvenimui naudojant prieinamas, pakartotiniam naudojimui tinkamas medžiagas. Ne vienas namuose turime seną baldą, kuris visiškai nedera prie dabartinio interjero, tačiau žadina šiltus prisiminimus ir todėl nekyla ranka jį išmesti. Namų ekodizaino studija siūlo sprendimą – atsigabenti šį baldą į KKKC Meno kiemą (Bažnyčių g. 4, Klaipėda), prieš tai jį nufotografavus namų interjere toje vietoje, kur jis stovės. Kūrybinių dirbtuvių metu, padedami profesionalios dizainerės, savo rankomis, pasinaudoję nebrangiomis, pakartotiniam naudojimui tinkamomis medžiagomis, šią atgyveną paversite šiuolaikišku namų akcentu. Lapkričio 3 dieną vyksiantis pirmasis studijos užsiėmimas bus skirtas Jūsų baldo atnaujinimo galimybių analizei, spalvų ir medžiagų parinkimui, kiti antradieniai bus skirti praktinei kūrybinei veiklai bendraminčių draugijoje.

Virtuvė: interjero pradžiamokslis su architektu – Jūsų namuose

Lapkričio ketvirtadieniai bus skirti interjero pradžiamoksliui, konkrečiau – virtuvės funkcijai ir estetikai. Kūrybinių dirbtuvių tikslas – supažindinti dalyvius su virtuvės erdvės problemų sprendimo būdais. Kursams vadovausiantis architektas Vytautas Alšauskas pasirinko visiškai netradicinę užsiėmimų formą – jos vyks ne visuomeninėse erdvėse, bet konkrečiose sprendimų reikalaujančiose gyvenamosiose patalpose. Pirmos paskaitos metu kursų lektorius dalyvius svetingai pakvies į savo namus ir pademonstruos bei išanalizuos mažos kvadratūros (26 kv. m) bute esančioje virtuvėje kūrybingai įgyvendintus sprendimus – nuo pagrindinių funkcijų iki estetinių detalių, papasakos apie šios virtuvės kūrimo procesą. Kitose paskaitose grupė vyks į konkrečią gyvenamąją erdvę Klaipėdos mieste ir diskutuos, kaip įrengti virtuvę pagal šeimininkų poreikius, aptars svarbiausius ergonominius parametrus, kuriais reikia vadovautis, kad virtuvės erdvėje visavertiškai veiktų visos šeimininkams reikalingos funkcijos. Bus paliestos ir estetinių sprendimų galimybės bei jų įtaka funkcijai. Kursų metu suformuotas idėjinis planas padės racionaliai išspręsti kiekvienos aplankytos virtuvės funkcines ir estetines problemas.

KKKC Meno kiemo (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) kūrybinės dirbtuvės vyks:

11 03–11 24 (antradieniais) 17.30–19.00 val. Namų ekodizaino studija: „Baldo atnaujinimas”, lektorė dizainerė Lina Jaruševičiūtė (atsinešti norimą atnaujinti baldą ir jo nuotrauką namų interjere).

11 05–12 02 (ketvirtadieniais) 18.00 – 19.30 val. Interjero pradžiamokslis: virtuvės funkcija ir estetika, lektorius architektas Vytautas Alšauskas.

Užsiėmimai mokami, dalyvių skaičius ribotas. Būtina registracija el. paštu: inga@kkkc.lt, tel. 8 618 14506.

Daugiau informacijos:
Inga Norkūnienė
Kultūros vadybininkė edukacinių seminarų organizavimui
Mob. tel. 8 618 14506
El. p. inga@kkkc.lt

baldo restauravimas_01                       virtuve_A3_