KKKC „DIZAINO MANUFAKTŪROJE“ – NAUJI KŪRYBINIAI PROJEKTAI

0 2015-11-05 - Dizaino manufaktūra, Kursai, Naujienos

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Meno kiemas (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) vėl kviečia klaipėdiečius dalyvauti kūrybinių industrijų projekto „Dizaino manufaktūra“ veikloje. Lapkričio 12–15 dienomis vyksiančios dvejos nemokamos kūrybinės dirbtuvės savo forma bei menine išraiška bus visiškai skirtingos, tačiau jungiamos jau tradicine tapusios bendros sąsajos – ekologijos.

Penktąjį sezoną rengiamas vienas iš sėkmingiausių uostamiestyje tarpdisciplininio bendradarbiavimo projektų, suteikiantis galimybę miestiečiams mokytis iš įvairių sričių dizaino profesionalų ir išmėginti savo talentus kuriant autorinį įvairių gaminių dizainą, šiemet pagrindiniu savo tikslu pasirinko ekologiją, kuri užima vis svarbesnę vietą mąstančios visuomenės gyvenime.

„Klaipėda EKO: ženkliukas“

Lapkričio 12 ir 13 d., ketvirtadienį ir penktadienį, vyksiančių dirbtuvių tikslas – ekologijos ar socialinę būklę Klaipėdos mieste atskleisti minimalistinėmis priemonėmis – per miniatiūrą, kurią galima būtų atspausdinti ant metalinio ženkliuko. Taigi ir norima perteikti mintis turės būti itin koncentruota. Prieš savarankišką kūrybinį etapą dirbtuvių lektorė dizainerė Lina Jaruševičiūtė dalyviams paaiškins, kokiais būdais ir priemonėmis šį tikslą pasiekti geriausia.

„Dizaino manufaktūros“ strategija yra sudaryti sąlygas jaunajam menininkui generuoti savo kūrybinę viziją nuo pirminio „proto šturmo“ iki gamybos, nuo kūrybinės žaliavos iki gaminio. Taigi ir šios kūrybinės dirbtuvės nepažeis savo nuostatų – pagal labiausiai temą atitikusio kūrinio dizainą bus gaminami ženkliukai ir nemažas jų tiražas išdalintas miestelėnams.

„Dizaino manufaktūros“ videodirbtuvės

Lapkričio 14 ir 15 d., šeštadienį ir sekmadienį, vyksiančios kūrybinės dirbtuvės bus skirtos vaizdo menui – į ekologijos problemas bus žvelgiama pro kameros objektyvą. Dirbtuvių dalyviai, susipažinę su pagrindiniais socialinio videofilmo kūrimo principais, leisis į ekologijos skaudulių Klaipėdoje paieškas ir jas fiksuos savo vaizdo kameromis. Galutinis šios veiklos tikslas – sukurti trumpus videofilmus, atliepiančius skaudžiausias Klaipėdos ekologines ar socialines problemas.

Pasak videodirbtuvių lektoriaus, patyrusio šios meno srities specialisto, ilgamečio studijos „Febas“ vadovo Valdo Ramanausko, pagrindinis užsiėmimo tikslas – supažindinti dalyvius su esminiais filmavimo principais, išsiaiškinti, kaip reikia tinkamai filmuoti, kad užfiksuota medžiaga taptų socialinio filmo pagrindu. Su šiomis žiniomis dalyviai leisis į kūrybines paieškas ir savarankiškai filmuos, jų manymu, labiausiai dirbtuvių tematiką atitinkančius vaizdus. Kitas kūrybos etapas dalyvius vėl sugrąžins į dirbtuves: čia medžiaga bus apdorota ir taps socialiniu vaizdo klipu. Geriausius kūrinius klaipėdiečiai galės pamatyti KKKC Meno kieme esančiuose vaizdo ekranuose.

„Dizaino manufaktūros“ kūrybinės dirbtuvės vyks:

Lapkričio 12, 13 d., ketvirtadienį ir penktadienį, 18.30 val. „Dizaino manufaktūros“ dirbtuvės „Klaipėda EKO: ženkliukas“, lektorė Lina Jaruševičiūtė.

Lapkričio 14, 15 d., šeštadienį ir sekmadienį, 10 val. „Dizaino manufaktūros“ videodirbtuvės, lektorius Valdas Ramanauskas (atsinešti nešiojamąjį kompiuterį, vaizdo kamerą, filmuojantį fotoaparatą arba telefoną su išimama atminties kortele).

Užsiėmimai nemokami, dalyvių skaičius ribotas. Būtina išankstinė registracija tel. 8 618 14506 arba el. p. inga@kkkc.lt.

„Dizaino manufaktūra“ – jau penktuosius metus vykstantis KKKC kūrybinių industrijų projektas, aprėpiantis nemokamų seminarų, ekskursijų į gamybos įmones bei savarankiško kūrybinio darbo ciklą.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Daugiau informacijos:
Inga Norkūnienė
Kultūros vadybininkė edukacinių seminarų organizavimui
Mob. tel. 8 618 14506
El. p. inga@kkkc.lt