Japonų kalbos užsiėmimai

1 2015-01-23 - Kursai, Naujienos

japon_kursai_smKKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) nuo vasario 3 d. antradieniais ir ketvirtadieniais 17.30–19 val. vėl vyks japonų kalbos užsiėmimai. Kviečiami ne tik jau lankę šiuos kursus klaipėdiečiai, bet ir visi norintieji išmokti kalbėti japoniškai bei besidomintieji kaligrafija – renkama nauja pradedančiųjų lygio grupė.

Pernai vėlyvą rudenį Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Meno kiemas klaipėdiečius pakvietė į japonų kalbos ir kaligrafijos kursus. Juos vesti patikėta lektorei Linai Itagaki – profesionaliai grafikei ir japonų kalbos vertėjai, Japonijoje praleidusiai šešerius metus. Paklausta, kaip klaipėdiečiams sekėsi susidoroti su nemenku iššūkiu – perprasti mums tokią egzotišką Tekančios Saulės šalies kalbą ir rašto meną, Lina Itagaki pasidžiaugė, kad per iki šiol įvykusias pamokas kursų lankytojai jau išmoko hiraganos ir katakanos abėcėles bei sudaryti paprastus sakinius, pasisveikinti, prisistatyti, paklausti paprastų klausimų ir panašiai.

Anot lektorės, tęsiantieji mokslus iki vasaros turėtų taip pramokti kalbos, kad nuvykę į Japoniją jau galėtų elementariai paklausti ir suprasti atsakymą: „Įdėjus tiek pastangų, verta mokytis toliau, kol bus pasiektas bent toks lygis, kad susitikę japoną galėtume pasisveikinti ir šiek tiek pasikalbėti. Arba apsilankius Japonijoje paklausti, kur ką rasti, užsisakyti maisto restorane, paprašyti pagalbos ar šiaip šnektelėti – japonai nustemba ir nudžiunga sutikę užsienietį, kuris stengiasi kalbėti jų kalba.“

Beje, šiemet truputį keičiasi pamokų forma. Pernai kursų metu po japonų kalbos pamokos vyko kaligrafijos pratybos – abėcėlės ženklų bei hieroglifų rašymas tušu padeda juos lengviau įsiminti. Šiemet planuojama kaligrafijai skirti atskirą laiką – kad šiuos užsiėmimus galėtų lankyti ne tik besimokantieji japonų kalbos.

Nuo vasario mėnesio bus renkama ir nauja pradedančiųjų lygio grupė. „Noriu dalintis tuo, ką moku. Atsikrausčiusi į Klaipėdą pamaniau, kad čia taip pat turėtų atsirasti tokių žmonių, kaip aš, kurie planuoja studijuoti japonų kalbą Vilniuje ar šiaip sieja ateitį su Japonija, ir jiems praverstų bent įvadinės žinios. Pasistengsiu, kad mokytis jiems būtų smagu ir nesunku. Žinoma, laukiami ir žmonės, nesiejantys su šia kalba savo ateities, tačiau besidomintys tolima nuostabia šalimi“, – į japonų kalbos kursus kviečia lektorė Lina Itagaki.

Japonų kalbos užsiėmimai pažengusiųjų lygiu vyks KKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) nuo vasario 3 d. antradieniais ir ketvirtadieniais 17.30–19 val. Renkama nauja pradedančiųjų lygio grupė (užsiėmimų laikas bus derinamas). Kaligrafijos užsiėmimai vyks antradieniais 19–20 val. Registracija į kursus vyksta elektroniniu paštu: inga@kkkc.lt arba telefonu: 8 618 145 06 iki sausio 30 d. Dalyvių skaičius ribotas.

Daugiau informacijos:

Inga Norkūnienė

Kultūros vadybininkė edukacinių seminarų organizavimui
Mob. tel. 8 618 14506
El. p. inga@kkkc.lt