Į KKKC MENO KIEMĄ GRĮŽTA JAPONŲ KALBA IR KALIGRAFIJA

0 2015-11-13 - Kursai, Naujienos

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) nuo lapkričio 18 d. pirmadieniais ir trečiadieniais 17.30–20 val. vyks japonų kalbos užsiėmimai. Kviečiami norintieji išmokti kalbėti japoniškai bei besidomintieji kaligrafija – renkama nauja pradedančiųjų lygio grupė.

Pasauliui vis labiau trinant tradicines ribas ir sienas, komunikacija tarp Vakarų ir Rytų kultūrų kaskart tampa vis glaudesnė. Ir nebūtinai tik keliaujant – Rytų šalių kultūra vakariečius pasiekia per literatūrą, kiną ar kitas meno formas.

KKKC Meno kiemas taip pat įsitraukęs į šį kultūrų jungties procesą – nuo pernai čia veikiančių japonų kalbos kursų populiarumas tik patvirtino klaipėdiečių norą neužsisklęsti, plėsti akiratį ir žinias. Juolab kad šių kursų lektorė, profesionali grafikė ir japonų kalbos vertėja Lina Itagaki pamokose neapsiriboja vien tradicinėmis kalbos dėstymo metodikomis – žinioms įtvirtinti kiekvieną pamoką skiriama laiko ir kursų dalyvių itin pamėgtai kaligrafijai. Anot L. Itagaki, tai pats geriausias būdas ne tik atsikvėpti nuo mokymosi – abėcėlės ženklų bei hieroglifų rašymas tušu padeda juos lengviau įsiminti.

Nuo lapkričio 18 dienos KKKC Meno kiemas vėl kviečia į japonų kalbos ir kaligrafijos kursus. Jie vyks du kartus per savaitę – pirmadieniais ir trečiadieniais. Pasak Linos Itagaki, šių užsiėmimų tikslas – išmokyti kursų lankytojus japonų kalbos pradmenų – hiraganos ir katakanos abėcėlių bei sudaryti paprastus sakinius, pasisveikinti, prisistatyti, paklausti paprastų klausimų ir pan.

„Noriu dalintis tuo, ką moku. Atsikrausčiusi į Klaipėdą pamaniau, kad čia taip pat turėtų atsirasti tokių žmonių, kaip aš, kurie planuoja studijuoti japonų kalbą Vilniuje ar šiaip sieja ateitį su Japonija, ir jiems praverstų bent įvadinės žinios. Pasistengsiu, kad mokytis jiems būtų smagu ir nesunku. Žinoma, laukiami ir žmonės, nesiejantys su šia kalba savo ateities, tačiau besidomintys tolima nuostabia šalimi“, – sakė lektorė Lina Itagaki, šios kalbos praktinių įgūdžių įgijusi tuomet, kai šešerius metus gyveno Japonijoje.

Japonų kalbos ir kaligrafijos kursai KKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) vyks nuo lapkričio 18 d. pirmadieniais ir trečiadieniais 17.30–20 val. Užsiėmimai mokami (1 mėn. / 60 Eur), dalyvių skaičius ribotas. Būtina registracija el. paštu: inga@kkkc.lt arba tel. 8 618 145 06.

Daugiau informacijos:
Inga Norkūnienė
Kultūros vadybininkė edukacinių seminarų organizavimui
Mob. tel. 8 618 14506
El. p. inga@kkkc.lt