DOVANA UOSTAMIESČIUI – „KLAIPĖDOS MIESTO DETEKTYVAI“

0 2016-08-12 - Kursai, Naujienos, Parodos, Projektai

KKKC Meno kiemas Klaipėdai ir jos gyventojams paruošė dovaną – atraktyvų stalo žaidimą „Klaipėdos miesto detektyvai“, skirtą klaipėdiečiams ir svečiams padėti netikėtu rakursu pažinti miestą ir jo jūrinį paveldą. Rugpjūčio 1 dieną, Klaipėdai tradiciškai švenčiant savo gimtadienį, žaidimas buvo įteiktas miesto merui, o rugpjūčio 18 d., ketvirtadienį, 17.30 val. kūrėjai jį pristatys uostamiesčio gyventojams.

Kaip tampama miesto detektyvu

Nuo pradinės idėjos sukurti žaidimą „Klaipėdos miesto detektyvai“ iki to laiko, kai jis atsidurs miesto gyventojų rankose, nueitas netrumpas kelias ir nuveikta nemažai darbų. Paklausta, kas paskatino imtis šios veiklos, projekto iniciatorė ir koordinatorė Inga Norkūnienė juokėsi, kad pradinis impulsas buvo asmeninis noras pažinti miestą: „Mintis kilo kalbantis su dizainere Lina Jaruševičiūte. Abi esame atvykusios į Klaipėdą, mums jis – naujas miestas, ir vaikštinėdamos po jį matome daugybę nežinomų objektų. Kur tik pastatas ar kokia vieta – taip ir tarsi detektyvas, net daugelis vietinių gyventojų nieko apie juos negali pasakyti. Miestas yra beprotiškai įdomus, tačiau visos tos įdomiausios istorijos kažkur tūno – neišviešintos, nepapasakotos. Ir kilo idėja, kad kiekvienas miesto gyventojas galėtų tapti detektyvu, tik jam reikia duoti į rankas kažkokį specialų rinkinį, su kuriuo jis galėtų keliauti per miestą ir jį pažinti. Kartu mums norėjosi sukurti kažką apčiuopiamo – autentišką miesto suvenyrą-žaidimą, kurį galėtum ir padovanoti svečiui, ir būtų smagu žaisti su bendraminčiais.“

Žaidimo kūrėjai – ir miesto gyventojai

Įpusėjus pavasariui prasidėjo žaidimo „Klaipėdos miesto detektyvai“ kūrybinis procesas. Projekto koordinatorė I. Norkūnienė kartu su dizainere, projekto idėjos ir meninių sprendimų autore L. Jaruševičiūte, pasitelkusios istoriką Dainių Elertą, geografą Viktorą Gailių ir fotomenininką Remigijų Treigį, surengė kūrybines dirbtuves, kurių metu į žaidimo kūrimo procesą įtraukė daugybę klaipėdiečių. „Kad stalo žaidimas būtų įdomus ir aktualus jį žaisiantiems žmonėms, reikėjo, jog jie dalyvautų procese. Projekto aktualumą pamatėm, kai pakvietėm į kūrybines dirbtuves – jose norėjo dalyvauti daugybė žmonių, ypač pirmoje paskaitoje, kai istorikas D. Elertas kalbėjo apie jūrinį paveldą. Didelio susidomėjimo susilaukė ir kultūrinio žemėlapio dirbtuvės, ir fotodirbtuvės. Man labai smagu, kad prie kūrybinio proceso prisidėjo žmonės, kuriems ir skirtas žaidimas, pavyzdžiui, žaidime panaudotos ir kelios dirbtuvių dalyvių nuotraukos“, – sakė projekto koordinatorė.

Pasak I. Norkūnienės, džiugina tai, kad projekto įgyvendinimo metu susijungė daugybės sektorių atstovai, ypač geranoriškai prisidėjo istorikai – be D. Elerto, įsitraukė Kęstutis Demereckas, pasidalinęs istorine nuotrauka, už įžvalgas projekto organizatorės dėkoja istorijos mokytojai Loretai Vaivadienei. Žaidime „Klaipėdos miesto detektyvai“ pateikti 6 jūrinio paveldo objektai ir juos padėsiantys rasti seno žemėlapio fragmentai, faktai, frazės, užuominos, dėlionės. „Tai, ko mes apie savo miestą nežinom. Kartu šis žaidimas – tai ir Klaipėdos istorijos rinkinys su senomis nuotraukomis ir žemėlapiais bei suvenyras, kuris galėtų keliauti iš kartos į kartą“, – projekto rezultatu džiaugėsi I. Norkūnienė.

Kad nedulkėtų lentynoje

Paklausta, kokią mato šio žaidimo ateitį, entuziastingoji koordinatorė jau nerimsta: „Kai kūrėme žaidimo taisykles, nurodėme įvairius galimus variantus. Tačiau norėtume, kad žaidžiantys žmonės kurtų ir savas „Klaipėdos miesto detektyvų“ taisykles. Specialioje socialinio tinklo „Facebooke“ paskyroje kviesime juos dalintis patirtimi: kaip jie žaidė, gal sugalvojo naujų būdų panaudoti žaidimą, gal susikūrė savas taisykles. Nenorėtume, kad žaidimas nugultų lentynose. Tikimės, kad jį žais kuo daugiau žmonių.“

Rugpjūčio 18 d., ketvirtadienį, 17.30 val. KKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) žaidimo „Klaipėdos miesto detektyvai“ pristatymas.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Daugiau informacijos:
Inga Norkūnienė
Kultūros vadybininkė edukacinių seminarų organizavimui
Mob. tel. 8 618 14506
El. p. inga@kkkc.lt
www.menokiemas.lt

13914019_643178749174963_7321005751504996483_o 13925902_643177385841766_2006647129821504136_o