WARNING Illegal string offset 'name'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 65

WARNING Illegal string offset 'template'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 66

WARNING Illegal string offset 'associated_group'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 67

WARNING Illegal string offset 'associated_module'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 68

Meno Kiemas Klaipėdos senamiestyje

WARNING Illegal string offset 'name'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 65

WARNING Illegal string offset 'template'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 66

WARNING Illegal string offset 'associated_group'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 67

WARNING Illegal string offset 'associated_module'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 68

Meno Kiemas Klaipėdos senamiestyje atveria duris visuomenei!

KKKC informacija, bernardinai.lt/ 2007.05.24

Jau po kelių dienų Klaipėdos senamiesčio širdyje, Kultūrų komunikacijų centro kieme (Daržų 10 / Bažnyčių 4), duris atvers naujas meno dirbtuvių kompleksas. Ilgai laukta įvyko! 2006 m. sausio viduryje prasidėjęs projektas kūrybiškai startuoja birželio 2 dieną, šeštadienį, 16.00 val.

 

Kviesdami jus atidaryti meno dirbtuves, kviečiame susipažinti su kūrybos procesu, su menininkais ir technikomis, originaliais kūriniais. Keramikos dirbtuvėse susitiksite su universaliausiu pasaulio amatu – keramika. Išbandysite žiedimą ir pamatysite, kaip liepsnose gimsta juodosios keramikos kūrinys. Tekstilės dirbtuvėse kiekvienas galės įausti po keletą siūlų į rekordinę bendrą juostą ir pasiūlyti audėjoms savo raštus. Fotografijos dirbtuvėse fotomenininkas Gintautas Trimakas kurs smalsiausiųjų lankytojų portretus „Camera obscura”, kitaip dar vadinama Pinhole, technika. Prisiminsime fotografijos gimimą, paprastas priemones ir seniai pamirštas laukimo minutę prieš  neįprastos konstrukcijos fotokamerą /gaminamos iš kavos dėžutės, kibiro ar vamzdžio/. Virginijus Norkus pradės visą vasarą truksiantį „priešistorinio“ luoto skobimą. KKKC galerijoje atidaroma šiuolaikinės tekstilės objektų paroda. Autorės  Bronė Neverdauskienė, Domantė Šarakauskaitė ir Laura Keblytė sako jog iš tekstilės įmanoma sukurti beveik viską. Netgi... šukuosenas..., kurias galima kirpti, dažyti, velti joms „dredus”. Apsilankykite meno dirbtuvėse ir gaukite progą pabūti savimi, išbandykite save kūrybos poligone. 

 

Meno Kiemas – kūrybos poligonas

Pirmasis Klaipėdoje atvirų dirbtuvių kompleksas yra sukurtas tarptautinio Lietuvos ir Latvijos projekto „Tradiciniai amatai ir menai skatinant verslumą ir turizmą Baltijos jūros Kuršių pakrantėje” metu, finansuojant Interreg IIIB programai ir Klaipėdos miesto savivaldybei. Įgyvendinus projektą, iš „romantiškų“ griuvėsių naujam gyvenimui prikelta menininkų kiemelio stoginė ir Daržų g. 10 pastatas. Kažkada turistus baidžiusiame name vaiduoklyje įsikurs ir kūrybinę kiemo šeimą papildys Etnokultūros centras. Sutvarkyta miesto erdvė pasiruošusi gyventi, tačiau į ją dar reikia įpūsti kūrybos dvasią, „paleisti tiksėti“ tam tikru ritmu, įpratinti žmones čia lankytis ir leisti laisvalaikį. Meno dirbtuvės - unikali proga lankytojams pristatyti meno įvairovę ir priminti, kad keramika tai ne vien puodai, o tekstilė - ne tik audinys. Veiklose bus derinamas elementarusis demonstravimas, kai lankytojų skaičius nebus ribojamas, workshop‘ai kuriose meistrai dirbs su iš anksto į darbo grupes užsirašiusiais žmonėmis ir vadinamieji „ master classes“ arba meistriškumo pamokos, kai kūrybos paslaptimis dalysis tik profesionalai. „Naują kokybę garantuoja įvairių meno sferų kūrėjų ir dizainerių sąjunga. Kūrybiniai verslai, kaip ir visas verslas, neišvengiamai turi paklusti rinkos dėsniams, t.y. nuolat atsinaujinti. Svarbu ir išsaugoti tradicijas ir garantuoti nuolatinį atsinaujinimą, būdingą visiems verslams. Čia vykdoma veikla taps naujų konkurencingų kultūros projektų pagrindu, padės vystytis tarptautiniams mainams, skatins visuomenės edukaciją ir  kūrybiškumą”, - sakė šio  projekto vadovė Raimonda Laužikienė. 

 

Vienas projekto vykdytojų, dirbtuvių šeimininkas – Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras, siekia nedidelį senamiesčio kiemą paversti savaitgaline kultūros oaze, kurioje susilietų šiuolaikinis menas ir amato tradicija. Meno kiemas kiekvieną savaitgalį nuo ketvirtadienio iki šeštadienio vasaros sezonu yra atviras visiems. Savaitgaliais vyks kino vakarai ir gyvos muzikos koncertai. Nuslūgus vasaros sezono įkarščiui, pradės veikti meno rezidentūra. Čia vizituojantys Lietuvos ir užsienio menininkai savo patirtį perteiks grupėmis, sudarytoms iš pageidaujančių susipažinti su skulptūra, fotografija, tapyba, keramika, tekstile, įgyti technikų pagrindus, meniškai pažvelgti į savo aplinką. Sekite projekto naujienas ir registruokitės www.artin.lt

 

„Nors sakoma, kad kūryba - visada maištauja, manau, susitikimai Meno Kieme taps kūrybos pažinimo akcijomis, trumpais kūrybos proceso blyksniais, kai tu lipdai, tapai, kali, tašai, o mintys jau šlifuoja būsimo kūrinio briaunas. Kurdami šią unikalią kūrybos erdvę, siūlome bendradarbiauti visoms kūrybinėms sąjungoms, institucijoms ir kūrybingoms asmenybėms. Meno Kiemo vartai visada atviri jūsų idėjoms. Kurkime Meno kieme - kartu gaivinkime mūsų senamiestį”,- kvietė KKKC direktorius Ignas Kazakevičius.