WARNING Illegal string offset 'name'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 65

WARNING Illegal string offset 'template'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 66

WARNING Illegal string offset 'associated_group'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 67

WARNING Illegal string offset 'associated_module'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 68

Vaida Tamoševičiūtė
home sitemap
EdukacijaParodosWorkshop'aiMeno akcijosFestivaliaiSeminaraiRezidentaiVideo

Vaida Tamoševičiūtė

Vaida Tamoševičiūtė 2008 m. baigė tapybos magistro studijas VDA Kauno dailės fakultete. Nuo 2006-ųjų dalyvavo personalinėse ir grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje (Estijoje, Vokietijoje, Portugalijoje).  2008 m. rezidavo Porto mieste, Portugalijoje. 2012 m. įsitraukė ir į organizacinę veiklą. Viena iš performansų festivalio CREATurE, vykusio galerijoje “Meno parkas” ir Fluxus ministerijoje Kaune, iniciatorių ir organizatorių.

Menininkė kuria tapybos, žemės meno, objekto bei performanso srityse. Kūryba V. Tamoševičiūtei yra tarsi ritualas, tam tikra meditacija, kurioje  tiesiogiai ar netiesiogiai dalyvauja pačios menininkės kūnas. Dar magistrantūroje susidomėjusi savižalos tema, tęsia žmogaus psichologinių išgyvenimų, traumų ir jų išraiškų mene, tyrinėjimus. Domisi senąją lietuvių pasaulėjauta, toteminėmis bendruomenėmis, ritualais, gamta, ciklais. Dažnas kūrinių objektas – šiuolaikinio žmogaus ir visuomenės konfliktas.

Vaidą domina sistemos poveikis žmogui, socialiniai santykiai, normos, stereotipai, taisyklės ir prievolės, sąlygojančios žmogaus baimes ir kompleksus. Vienatvės, kaltės, nepilnavertiškumo jausmai tampa kūrinio motyvais, išreiškiamais viešumo-intymumo, savižalos-savirealizacijos (savigynos?), praradimo-atgimimo, griovimo-atkūrimo ritualu. Kartojamas tam tikras, dažnai  įprastas, buitinis veiksmas (mezgimas, siuvimas, plaukų kirpimas, rašymas) įgauna psichologinę, terapinę prasmę, lėtas monotoniškas procesas tiek autorę, tiek žiūrovą veikia meditatyviai. Performansuose ne mažiau svarbų vaidmenį už vaizdą, kompoziciją, spalvas atlieka muzika ir/ar tekstas.Vaidos performansams muziką ir garsą yra kūrę tokie muzikantai kaip Vytautas Stankus (Nahash), Ramūnas Peršonis (Sovijus) ir Daina Pupkevičiūtė (Daina Dieva).

Labai svarbi menininkės kūrybos dalis yra žemės menas. Tai tarsi prarasto ryšio su gamta atstatymas.Terapinio meno ir gamtos poveikio, patyrimas. Tyrinėdama individo ir visuomenės, menininko ir žiūrovo santykį, menininkė yra sukūrusi ne vieną interaktyvų kūrinį, kur santykiai apverčiami. Žiūrovas tampa nebe pasyviu stebėtoju, bet kūrėju ir dalyviu, patiriančiu kūrinį betarpiškai.