WARNING Illegal string offset 'name'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 65

WARNING Illegal string offset 'template'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 66

WARNING Illegal string offset 'associated_group'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 67

WARNING Illegal string offset 'associated_module'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 68

Oliver Oelein
home sitemap
EdukacijaParodosWorkshop'aiMeno akcijosFestivaliaiSeminaraiRezidentaiVideo

Oliver Oefelein (Berlynas, Vokietija)

2011.08.21 - 2011.09.18

Oliver Oefelein yra baigęs biologijos studijas protozoologijos srityje (vienaląsčių tyrinėjimas elektronų mikroskopu) Berlyno Laisvajame universitete ir meistriškumo klasę Berlyno Vaizduojamosios dailės koledže (laisvieji menai). Kūrėjas yra gavęs: Kultūros Fondo ir Berlyno Senato gamtos mokslų, tyrimų ir kultūros stipendijas; dotacijas iš Vokietijos nacionalinio studijų fondo ir Berlyno senato Kultūros departamento. 2001 metais dalyvavo Jaunųjų menininkų Skatinimo Programoje („Art Cologne“, Kiolnas). Nuo 1994 metų dalyvauja personalinėse ir grupinėse parodose Vokietijoje, Olandijoje, Ispanijoje, Stambule.

 

Oliver Oefelein kuria video, tapybos darbus, skulptūras iš putplasčio, erdvines lipnios juostos instaliacijas. Darbuose akcentuojami erdvė ir laikas; realybės, veiksmo ir iliuzijos kaita. Autoriaus meninėje veikloje dominuoja laikinų konstrukcijų kūrimas, realybėje egzistuojančių struktūrų perkūrimas, atrandant ir pritaikant joms naują kontekstą. Pastaruoju metu O. Oefelein darbuose jaučiama šiuolaikinių medijų (šiuo atveju televizijos) įtaka. Sukurta instaliacija tampa video kūrinio rėmais/meniniu apipavidalinimu, kuris įkeliamas į kitos vizualizaciją ir koncepciją.

"Refuse collection" (liet. "Atliekų surinkimas") "Whisper room" (liet. "Šabždesių kambarys")

Oliver Oefelein. "Sticky tape cloud" (liet. "Lipnios juostos debesis)

KKKC Meno kiemas/ 2011.09.15 - 2011.10.12

Instaliacijos "Sticky tape cloud" pavadinimas turi turi aliuzijų į terminą "iCloud" (informacijos debesis) - Apple generalinio direktoriaus Steve Jobs ateities viziją. Kūrinys svarsto, kiek komunikacijos medija išaugs esamu laikotarpiu.

 

O. Oefelein savo darbuose mėgsta naudoti kasdieniškas medžiagas pavyzdžiui, lipnią juostą, kuri randama ant kiekvieno rašomojo stalo, ar putplastį, skirtą izoliacijai. Menininkas tyrinėja ribas tarp daiktų, šiuo atveju - kone permatomo debesėlio. Ribas tarp jų vidaus ir išorės, matomumo ir neregimybės.

 

Knygos yra žinių nešėjos. Čia jos ir dalis stalo tapo simboliais pamiršto, romantinio pasaulio. Laiptai, kurie žymi nuorodą į architektūrą, ir permatomas debesis sudaro tarsi raizginį, vis augančią sistemą.

 

Instaliacija "Sticky tape cloud" buvo eksponuojama š.m. rugsėjo 15 d. iki spalio 12 d. KKKC Meno kieme.