WARNING Illegal string offset 'name'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 65

WARNING Illegal string offset 'template'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 66

WARNING Illegal string offset 'associated_group'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 67

WARNING Illegal string offset 'associated_module'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 68

Irene Anton
home sitemap
EdukacijaParodosWorkshop'aiMeno akcijosFestivaliaiSeminaraiRezidentaiVideo

Irene Anton. „Key issues“ (liet. „Esminiai klausimai“) ir „Intervention invading network – net no. 27“ (liet. „Intervencija įsiveržusi tinkle – net nr. 27“)

Nuo liepos 5 d. KKKC Meno kieme rezidavusi Vokiečių menininkė Irenė Anton sukūrė dvi instaliacijas dabar esančias KKKC Parodų rūmuose ir KKKC Meno kiemo erdvėje.

 

Irene Anton jau yra pabuvojusi Lietuvoje prieš dvejus metu, kuomet dalyvavo „Textilė, 09“ bianalėje Kaune. Nuo 2004 m. dalyvauja personalinėse ir grupinėse parodose Vokietijoje bei užsienyje (Austrija, Ispanija, Belgija, Meksika, Kosta Rika, Lenkija, Graikija, Slovakija, Ukraina, Čekija, Vengrija, Latvija, Olandija, Čilė), yra rezidavusi Turkijoje, Norvegijoje, Italijoje, gavusi keletą apdovanojimų (publikos abdovanojimas „Spektrale 4 – „Schauplatz Gegenwart“ už instaliaciją „Intervention Invading Network“ (Vokietija);  BVBK Brandenburg apdovanojimas konkurse „Aquamediale 4“; pirmos vietos prizas konkurse „Bewegter Wind“ (Vokietija); antros vietos prizas konkurse „Labyrinth in the forest“ (Suomija).

 

Viena iš dviejų instaliacijų - „Intervention invading network – net no. 27“ – organiškai atrodančių tinklų, sukurtų iš pėdkelnių ir kamuolių, serijos dalis. Kūrinys asocijuoja su nervinėmis ląstelėmis-neuronais ir jų sinapsėmis. Taip pat tai vaizduoja internetą – milžiniškas globalias smegenys – su besikeičiančiomis jungtimis ir saitais. Tinklas atrodo tvirtas, bet tuo pačiu ir pažeidžiamas organizmas, kuris suirtų atsiradus menkiems pakitimams. Darinys įsibrauna į erdvę ir ją užima tarsi auglys kiekvieną kartą prisitaikydamas ir kurdamas vis kitokį kontekstą priklausomai nuo besikeičiančios aplinkos.

 

Antroji instaliacija - „Key issues“ - sukurta iš šiukšlių, rastų daiktų ir senų raktų (juos kūrėjai atidavė čia gyvenantis pažįstamas). Raktas – egzistencinių klausimų, kuriuos spendžiame sudėtingose situacijose, simbolis. Pasak Irene Anton, esminė projekto idėja – visas instaliacijos detales suvienodinti nudažant jas ta pačia, oranžine spalva, ir sukurti spalvinį kontrastą su fachverkinio pastato fasadu. Instaliacija atrodo kaip svetimkūnis, provokuojantis žiūrovą ieškoti „rakto“. Kiekviena detalė turi savo „kalbą“ ir savaip įsiterpia į geometrinę fasado struktūrą sukurdama naują kontekstą.

Instaliacija „Intervention invading network – net no. 27“ Instaliacija „Key issures“