WARNING Illegal string offset 'name'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 65

WARNING Illegal string offset 'template'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 66

WARNING Illegal string offset 'associated_group'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 67

WARNING Illegal string offset 'associated_module'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 68

Grit Sauerborn
home sitemap
EdukacijaParodosWorkshop'aiMeno akcijosFestivaliaiSeminaraiRezidentaiVideo

Grit Sauerborn

Kilusi iš Bützow miesto (Vokietija)

Studijavo tapybą ir grafiką pas Waldemar Kramer ir Meno – medijų mokykloje Rostock’e.

Turi iliustratorės išsilavinimą.

Nuo 2004 m. - Mecklemburg Vorpommern dailininkų sąjungos narė.

Yra gavusi:

2006 m. – Schwaan „Meno malūno” stipendiją;

2007 m. - Hanzos miesto Rostock stipendiją (Schleswig – Holstein);

2009 m. - Otto Niemeyr stipendiją (Holstein).

2008 m. - rezidavo Japonijoje pagal bendrą Vokietijos-Japonijos projektą „Art rainbow projekt”.

Dirba Rostock liaudies teatre, dėsto tapybą ir grafiką Rostock meno, Rostock liaudies aukštojoje ir Bad Doberano jaunimo mokyklose.

 

Nuo gegužės 14 d. iki birželio 9 d. KKKC „Meno kieme“ rezidavo ir kūrė tapytoja, grafikė Grit Saerborn (Rostock, Vokietija). Šios menininkės dėmesį rezidavimo Kultūrų komunikacijų centre metu patraukė Klaipėdos senamieščio aplinka. Kūrėja rezidavimo pabaigoje pristatė tapybos etiudų parodą „Zwischenbilder – urbane platze in Klaipeda“ (liet. „Etiudas – miesto erdvės Klaipėdoje“). Čia autorė, naudodama mišrią techniką (aliejiniai dažai, akrilas, tušas, pastelė), dekonstruoja urbanistinį peizažą iki minimalizmo ir palieka tik vieną kitą svarbiausią atpažįstamą objektą, kuris žiūrovui tampa abstrakčia žinute, priminimu apie tam tikras esamas senamiesčio erdves. 

 

Pasak pačios Grit Sauerborn, šie etiudai – tai tarsi „tarpiniai paveikslai”. Tiek tapyti, tiek piešti darbai yra tam tikros inspiracijos būsimiems darbams, būsimų paveikslų eskizai. Vėliau savo atelje Rostock’e Grit Sauerborn kai kuriuos etiudus ketina pertapyti ant didesnio formato drobių. Tam tikras linijas, plokštumas perkeldama iš čia atliktų etiudų jungs su tuo, ką jautė, matė ir patyrė. Kūrėjos ateities vizijoje dabartinė ekspozicija išauga į didesnę darbų seriją, kuri turėtų alternatyvų pavadinimą „Prisiminimai apie Klaipėdą – gatvės ir aikštės”. 

 

Grit Sauerborn pastebi, kad jau nemažai dailininkų atkreipė dėmesį į Klaipėdos namų architektūrą, miesto gyventojus arba žavėjosi gamtovaizdžiu, ir prisipažįsta dariusi tą patį. Bet labiau noras kilo menininko žvilgsniu užfiksuoti erdves, kurios dažniausiai yra pamirštamos, nors dažnas vietinis kasdien pro jas praeina. Kūrėja Klaipėdoje atrado begalę tokių erdvių, aikščių ir vidinių kiemų. Tik apgailestavo, kad nedaugelį pavyko pavaizduoti savo darbuose. Ypač didelį įspūdį Grit Sauerborn paliko erdvių grynumas, keistai griežtos vietos su savo tvarka, dydžiu, bet apaugusios gražiais medžiais ir pasipuošusios šviežia žaluma.