WARNING Illegal string offset 'name'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 65

WARNING Illegal string offset 'template'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 66

WARNING Illegal string offset 'associated_group'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 67

WARNING Illegal string offset 'associated_module'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 68

Anita Back
home sitemap
EdukacijaParodosWorkshop'aiMeno akcijosFestivaliaiSeminaraiRezidentaiVideo

Anita Back

1995 m. – baigė fotografijos studijas Berlyno profesinio rengimo centre „Lette-Verein“

1996 m. – baigė Berlyno menų universitetą

Nuo 1996 m dalyvauja įvairiose parodose bei projektuose.

Nuo 2000 m. tarptautinės fotografijos ir foto įrangos agentūros “Laif” narė.

1998 m. dirba laisvai samdoma fotografe tokiuose Vokietijos žurnaluose kaip „Vogue“, jūrinių, moterų, užsakomųjų žurnalų leidiniams.

 

Anita Back pagrindinį dėmesį savo kūryboje skiria portretinei, kelionių ir dokumentinei tematikai. Nuo 1998 m. autorė dirba prie ilgalaikio dokumentinio projekto, kurio metu reguliariai lanko Vokietijoje gyvenančių kazakų šeimą ir fiksuoja permainas jų gyvenime.

 

Reziduodama Klaipėdoje, Anita Back susitiko su čia bei Šilutėje gyvenančių vokiečių bendruomenėmis. Gegužės mėnesį KKKC “Meno kiemo” III-se dirbtuvėse buvo eksponuojami Anitos Back fotodarbai „Out of season” (liet. „Ne sezono laikas“) ir video kūrinys Wie es ist, so ist es (Memelland 2011)” (liet. „Yra taip, kaip yra (Memelandas 2011)“), kuriuos autorė sukūrė rezidavimo metu.

 

Šios fotomenininkės videodarbas Wie es ist, so ist es (Memelland 2011)” vaizduoja Lietuvoje gyvenančių vokiečių likimą. Fotomontažas susideda iš dviejų fragmentų. Pirmajame yra užfiksuota Šilutėje gyvenančios Rūtos Kiaukaitės, o antrajame - Klaipėdos vokiečių bendruomenei priklausančių Rūtos Šilkauskienės, Martos Norkienės ir Helenos Saprykenos prisiminimų fragmentai apie Antrąjį pasaulinį karą ir pokarį. Čia jos pasakoja, kaip jų gyvenimus ir likimus paveikė istorija, atskleidžia kiekvienos jų asmenines šeimos tragedijas. Video darbas turi du lygiagrečiai einančius vyksmus: vaizdinį, kuris atspindi dabartinio personažų gyvenimo realijas, ir garsinį – pasakojamąjį, reflektuojantį praeities tragizmą. Stengiantis išlaikyti veikiančių asmenų realumą ir tikroviškumą, kūrinyje kalbama tik vokiečių kalba.