WARNING Illegal string offset 'name'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 65

WARNING Illegal string offset 'template'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 66

WARNING Illegal string offset 'associated_group'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 67

WARNING Illegal string offset 'associated_module'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 68

Benjamin Renter "Lietuviškieji portretai"
home sitemap
EdukacijaParodosWorkshop'aiMeno akcijosFestivaliaiSeminaraiRezidentaiVideo

Lapkričio 25 d. 18 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Meno kieme (Bažnyčių g. 4) pristatyta jauno menininko iš Vokietijos Benjamin Renter paroda „Lietuviškieji portretai“.

 

Benjamin Renter (gim. 1981) yra Berlyne gyvenantis ir kuriantis autorius, vienas iš tarptautinės bienalės „JCE. Jaunieji Europos kūrėjai 2011/2013“ dalyvių. Pagal šios bienalės rezidentūrų programą jis buvo atrinktas kūrybinei dviejų mėnesių rezidentūrai Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre. Autoriaus paroda „Lietuviškieji portretai“ yra ir jo dviejų mėnesių veiklos Lietuvoje pristatymas.

Mane domina žmonės ir miestai. Stengiuosi fiksuoti miesto urbanistinį išplanavimą ir tai, kaip jame atrodo pavieniai asmenys ar jų grupės. Grindinys, tvoros, sterilūs architektūriniai sprendimai, kuriuose nėra vietos poilsio suoliukams padaro žmones tuo, kuo jie yra mieste. Įvaizdžiai ir masiniai renginiai, atrodo, mūsų sąmonėje formuoja vaizdus , kuriuos vėliau mes perkeliam į veiksmą. Veiksmo vieta tampa vis mažiau reikšminga. Viešosios erdvės dabar yra prekybos centrai. Juos supanti infrastruktūra tarnauja tik vienu tikslu – atgabenti mus ten. Mes ir mūsų veiksmai tampa automatinio proceso pratęsimu. Todėl vieną iš savo ankstesniųjų serijų pavadinau Mitmaschinisierung (Sumašinėjimas). Tai ankstyvojo žiniasklaidos teoretiko Güntherio Anderso terminas. Šios serijos nuotraukas galite pažiūrėti mano tinklapyje.

Atvykęs iš Pietų Vokietijos, šešerius metus gyvenau Hamburge ir neseniai persikrausčiau į Berlyną. Dėl savo darbų stengiuosi keliauti kiek įmanoma daugiau. Esu labai laimingas galėdamas pastaruosius du mėnesius praleisti Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro rezidentūroje.

Lietuvoje kuriamoje serijoje fotografuoju grupes žmonių, kurie atsidurdavo toje pačioje vietoje tuo pat metu. Didžioji dalis nuotraukų padaryta aplink prekybos centrus ir autobusų stotelėse. Vieną šeštadienį per Meridiano išlydėtuves, aplink Danės upę būriavosi ypač daug žmonių – tai ir buvo tas reginys, kuriame galėjau stebėti ir fiksuoti masinį susibūrimą.

Kita vertus pavienės nuotraukos ir fotografinis pasivaikščiojimas po miesto aikštes taip pat yra prasmingas. Kažkas visuomet vyksta. Mėgstu apčiuopti gatvių gyvenimą ir žmonių išraiškas, rodyti, kas vyksta kiekvieną dieną. Tikiuosi kiekvienas šiuose gatvės portretuose ras ką nors savo.

Susisiekime!

B. Renter

 

Benjamin.renter@web.de

www.renterphoto.de

Paroda vyks iki 2013 01 07

BENJAMIN RENTER "Gatvės fotografijos praktika"

2012 m. spalio 6 d. KKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) vyko rezidento Benjamin Renter fotografijos dirbtuvės „Gatvės fotografijos praktika“.

Kartu su fotografu iš Berlyno buvo lankomasi įvairiose miesto vietose, fotografuojamos miesto scenos, nuotraukos komponuojamos ir komentuojamos. Dirbtuvėse aptariami šie klausimai:

- Kaip fotografuoti nepažįstamus žmones?

- Kurioje gatvės pusėje stovėti? Kaip judėti? Kokios yra geriausios pozicijos?

- Kokios perspektyvos yra geros ir kuriuos elementus reiktų komponuoti?

- Kaip sukonstruoti gerą nuotrauką?

- Ką norite pasakyti savo fotografuojamu vaizdu?

 

Užsiėmimai vyko kartą per savaitę, šeštadieniais, du mėnesius iš eilės.

Dirbtuvių blogas:

http://streetphotoklaipeda.wordpress.com/