WARNING Illegal string offset 'name'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 65

WARNING Illegal string offset 'template'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 66

WARNING Illegal string offset 'associated_group'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 67

WARNING Illegal string offset 'associated_module'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 68

3 + 3. Jaunas trijų šalių menas
home sitemap
EdukacijaParodosWorkshop'aiMeno akcijosFestivaliaiSeminaraiRezidentaiVideo

PARODOJE – TRYS VARDAI IŠ TRIJŲ ŠALIŲ

Kūrėjų iš Vokietijos, Lietuvos ir Švedijos trijulė rugpjūčio 2 d., penktadienį, 18 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Meno kiemo galerijoje (Bažnyčių g. 4) pristatys tradicinę grupinę parodą „3 + 3.  Jaunas trijų šalių menas“.

 

Tęstinio projekto jauniems kūrėjams, nuo 2008-ųjų siejančio Baltijos jūros pakrantėje įsikūrusias meno institucijas: KKKC ir Ahrenshope (Vokietija) veikiančius menininkų namus „Lukas“, paroda vienoje erdvėje pristatys skirtingus Saros Wallgren (Švedija), Thedos Schillmoller (Vokietija) bei klaipėdiečio Rodiono Petrovo kūrinius. Ahrenshopo publikai jau įvykusi tapybos, piešinių, fotografijų bei videodarbų paroda iš Klaipėdos keliaus į Malmės KKV Grafikos studiją (Švedija).

 

Iki šiol projekte ir parodose yra dalyvavę tokie Lietuvos menininkai kaip Jolanta Tubutytė (2008), Gytis Skudžinskas (2009), Neringa ir Mindaugas Bumbliai (2010), Gintarė Radvilavičiūtė (2011), Justina Jasinevičiūtė (2012).


Rodion Petrov (g. 1985), atstovaujantis jaunajai Lietuvos menininkų kartai, propaguoja mūsų šalyje ne itin aktyviai eksploatuojamą hiperrealistinę, arba superrealistinę, fotorealistinę, tapybos kryptį. „Fotografinė“ paveikslo kokybė kuria akį traukiančią iliuzinę tikrovę. Šioje parodoje R. Petrov pristato naujausią savo ciklą „Anima“ (2012-2013 m.), kuriame atveriamos pasąmoninio pasaulio erdvės. Tai – analitinės psichologijos kūrėjo Karlo G. Jungo įkvėptų menininko samprotavimų apie Animą (lot. „siela“), kaip idealų moters prototipą ir neįsisąmonintą moteriškąją vyro asmenybės pusę, vizualusis rezultatas ir ankstesnių menininko paveikslų ciklų „Capricho“ ir „Interference“ tęsinys.

 

Vokietę Thedą Schillmoller (g. 1985) kūrybai įkvepia gimtoji Šiaurės jūros pakrantė, kur ir kraštovaizdis, ir žmonės kvėpuoja vienodu ritmu. Kurdama menininkė ieško reliktų bei netikėtų detalių. Jos fotografijose ir videodarbuose apleisti kraštovaizdžiai bei kultūrinės erdvės tarsi netenka laiko matmens, virsta amžinybės ženklais.

 

Švedė Sara Wallgren (g. 1981) kuria įtaigius šviesiai pilkos skalės piešinius: ryškūs brūkšniavimai papildomi subtiliais perėjimais, primenančiais ketvirčius tono, lėtą ritmo slinktį. Menininkės darbų temos – laikas, prisiminimai, pėdsakai ir komunikacija. Piešinys, anot jos, yra daugiau nei vien matomas kūrybinio proceso metu išreikštos idėjos rezultatas, o piešimas – bežodė kalba, daugeliu atveju daug parankesnė už kitokias. „Piešiniai saugo istorijas, prisiminimus ir paslaptis, gimusias piešiant“, – akcentuoja S. Wallgren.

 

 

Paroda veiks iki rugpjūčio 30 d.

 

Meno kiemo galerijos darbo laikas: I-V 12-17 val.