WARNING Illegal string offset 'name'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 65

WARNING Illegal string offset 'template'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 66

WARNING Illegal string offset 'associated_group'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 67

WARNING Illegal string offset 'associated_module'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 68

Justina Jasinevičiūtė
home sitemap
EdukacijaParodosWorkshop'aiMeno akcijosFestivaliaiSeminaraiRezidentaiVideo

Justina Jasinevičiūtė. „To be continued“.

„Meno kiemo“ erdves pasiryžo išmėginti ne tik studijas tęsiantys ar jas bebaigią studentai, bet ir baigusieji. Pirmoji jų (ir tikėkimės, ne paskutinė) buvo Justina Jasinevičiūtė. Ji balandžio 4 d. pristatė parodą „To be continued“. Šią parodą sudarė du segmentai. Pirmojo metu buvo pristatomi jaunosios kūrėjos tapybos darbai ir etiudai. Jos figūratyvinėje tapyboje objektas „materializuojasi erdvėje“, tačiau nėra iš esmės į ją panardintas. Vaizduodama „kūną“ kaip pasaulį jį perkelia ir realizuoja juslių, regėjimų ir judesių plotmėse. Pasaulis – natūrali autorės suvokimų terpė, kurią ji užvaldo. Nagrinėdama „kūną“ ne kaip apčiuopiamą, materialų objektą, bet kaip subjektą, kurio dėka esame veikiami pasaulio, ji atvaizduoja jį kaip gyvą ir gyvenamą įrankį. Justina Jasinevičiūtė, sekdama intencines gijas, kurios glaudžiai riša fenomenalųjį kūną su tuo, kas jį supa, savo tapybos darbuose kuria gyvenamojo „kūno“ – paprastai suvokiamo kaip tiesioginė ir atvira prieiga prie pasaulio – esatį.

 

Antrasis parodos segmentas – video darbas - atspindėjo autorės poziciją į destruktyvumą mene. Pasinaudodama parodos atidarymo laiku, erdve ir publika, kuri iš esmės pasitarnavo kaip meninė-kūrybinė žaliava, vėliau kurtą video darbą Justina Jasinevičiūtė priartina prie socialinio eksperimento, kuomet žiūrovas lyg ir netyčia yra verčiamas susidurti su  meniniu vandalizmu. Ekspozicijos pristatymo metu atsiradęs destruktyviai veikiantis personažas, keldamas tarp publikos sumaištį, suardo ant sienos autorės eksponuotų etiudų ir eskizų kompoziciją ir suformuoją šių darbų vizualizaciją pagal savo meninį, kūrybinį supratimą. Iš šio destruktyvaus kūrybinio akto gimsta kitas meno kūrinys – koliažinė, popierinė instaliacija.

 

Šis video kelia klausimus: kiek kūrėjas gali toleruoti kišimąsi į kūrybą ir tos kūrybos vertinimą; ar gali (ir kokią) naikinamas kūrinys įgauti meninę formą; kiek kūrybiškas galėtų būti pats naikinimo procesas; meno kaip kūrinio ilgaamžiškumas ir vertė; žiūrovų reakcija į tokio pobūdžio metamorfozę.