WARNING Illegal string offset 'name'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 65

WARNING Illegal string offset 'template'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 66

WARNING Illegal string offset 'associated_group'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 67

WARNING Illegal string offset 'associated_module'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 68

ARTradimai - Projektas
home sitemap
EdukacijaParodosWorkshop'aiMeno akcijosFestivaliaiSeminaraiRezidentaiVideo

ARTradimai

2008.03.01- 2008.11.01

Eksperimentas stebina, žavi ir intriguoja. O gal baido ir kelia sumaištį? Kas yra baisiau? Eksperimentas su menu, kultūra ar su gyvenimu? Visi vienodai svarbūs, ir vienas kita papildo.  ?

 

Bet eksperimentas yra tik tezė, kurią dar reikia patvirtinti praktika ir laiku. Todėl „Kultūrpolio“ projektas  „ARTradimai“  pasirinko specialų formatą:

 

“12 gerų parodų,  24 atrasti  autoriai, 36 originalūs kūriniai 48 valandas per parą”. Nenustebkite, gali būti ir taip. Galerija dirba visą parą. Kūrinius lankytojai gali stebėti visus metus.

 

Šis projektas yra skirtas pristatyti visuomenei menininkus originaliai interpretuojančius lietuvių etnokultūros motyvus, pristatyti menininkus, kurie meną traktuoja ne tik kaip grynąsias formas, bet ir kaip dizainą, intriguojančiai išryškinantys atskirus motyvus, ar sudedamasias interpertuojamo daikto dalis – formą, spalvą, tekstūrą ir faktūrą, raštą ir ornamentą, simboliką. O kur dar imitacija? Klasikos parafrazės? Atlikimo būdai ir technikos? Visa tai galima užaštrinti, paryškinti, ištraukti į paviršių. Tokia eksperimento paskirtis – fragmentas atstoja visumą. Fragmentas – tačiau geras, stiprus, apskaičiuotas.  

 

“Meno kiemo” dirbtuvėse pristatomi jaunųjų menininkų eksperimentai. Tekstilė, grafika, keramika, stiklas... 

 

Vieni autoriai tebekuria, kiti jau nebe. Vieni pakeitė stilių, kiti toliau vysto čia matomų kūrinių koncepciją ir ištobulino savo autorines technikas. Autorių kūrinius apibūdinti būtų galima:  „rankų darbo kūrinys /autorinis kūrinys/ vienetinis kūrinys /originalus kūrinys/ šiuolaikinio meno objektas“.

 

Projektas „ARTradimai“

 

Trukmė: nuo 2008 03 – 2008 12

 

Nuo projekto pradžios dalyvavo šie VDA KDF Kauno taikomosios tekstilės katedros absolventai:

 

Marija Puškina, Sandra Bražiūnaitė, Aurelija Pranckevičiūtė – Draugelė, Marija Pritkova, Gita Navickienė, Aušra Sedlevičiūtė, Renata Laurinavičiūtė, Giedrė Velikytė, Giedrė Kriaučionytė, Domantė Šarakauskaitė, Kristina Šaudytė, Indre Stulgaitė, Valda Verikaitė.

 

Projekto kuratorė:  Bronė Neverdauskienė

 

Projekto organizatorius KKKC „Kultūrpolis“ (Daržų 10 / Bažnyčių 4, Klaipėda)