WARNING Illegal string offset 'name'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 65

WARNING Illegal string offset 'template'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 66

WARNING Illegal string offset 'associated_group'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 67

WARNING Illegal string offset 'associated_module'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 68

„Nepastebima kasdienybė“
home sitemap
EdukacijaParodosWorkshop'aiMeno akcijosFestivaliaiSeminaraiRezidentaiVideo

Tomos Šlimaitės ir Vaidos Tamoševičiūtės „Nepastebima kasdienybė“

Rugsėjo 22d.-29d. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Meno kiemo galerijoje (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) veikė Tomos Šlimaitės ir Vaidos Tamoševičiūtės paroda „Nepastebima kasdienybė“.

Iliustracija: Vaida Tamoševičiūtė, kadras iš performanso "Virsmas", 2012

Kas sieja Vaidos ir Tomos darbus? Susitiko abi atsitiktinai, bet kaip paaiškėjo vėliau, atsitiktinumų nebūna. Jos tik truputį aplenkė laiką. Jų darbai, tiek išoriškai tiek vidumi, labai skirtingi, skirtingas kūrybos ir meninės išraiškos suvokimas, bet jos iš karto suprato, kad turim kažką bendro..

Abi menininkės rodo savo žvilgsnį į kasdienybę, į dalykus, su kuriais mes susiduriame kasdien, bet dėl skubos ir pripratimo jų net nebepastebime..

Toma skelbia daiktų revoliuciją ir meta iššūkį visuomenės nustatytoms normoms, bei taisyklėms, kurias patys susikuriame. Parodoje – Tomos instaliacija „Daiktų revoliucija“. Menininkė mato daiktų grožį ir tiki  meno galia. Ji džiaugiasi gyvenimu ir spalvomis: laisto, taško, prikelia senus, kasdien matomus daiktus naujam meniniam, gyvenimui. Senas radijas, stalas, indai, šviestuvai, žaislai ir net suknelė sušvinta ryškiomis emalės spalvomis. Tai Tomos vidinis išsilaisvinimas, paneigiant kanonus ir taisykles. Ji priverčia pamiršti daiktų funkcijas ir tiesiog grožėtis jais.

Vaida pateikia savo asmeninę kasdienybę. Parodoje – Vaidos tapybos darbų ciklas „Klaipėdos dienoraščiai“, performanso „Virsmas“ ir žemės meno akcijos „Veidų kelias“ vaizdinė dokumentacija.

Ji ne tokia džiugi ir ne tokia spalvota, kaip Tomos. Vaikščiojimas riba, vis tuo pačiu keliu. Vis ratu, kol suvokiama, kad eita aplinkui, kad būtų atsidurta toje pačioje vietoje. Kurta tam, kad būtų sugriauta, griauta tam, kad galima būtų kurti iš naujo. Savęs kartojimas, naikinimas, niekinimas, noras išnykti, susireikšminimas, mėgavimasis kančia, džiaugimasis liūdesiu, verkimas džiaugsmo, dėliojimas savęs iš gabaliukų. Vaida kalba apie save, per save ir sau. Griaudama-kurdama, gimdama-mirdama ir vėl iš naujo eidama amžinu ratu..

 

Iliustracija: Vaida Tamoševičiūtė, kadras iš performanso "Virsmas", 2012

Nuotraukos iš parodos atidarymo. Autorė: Toma Šlimaitė.