WARNING Illegal string offset 'name'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 65

WARNING Illegal string offset 'template'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 66

WARNING Illegal string offset 'associated_group'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 67

WARNING Illegal string offset 'associated_module'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 68

STIKLO SUVENYRA
home sitemap
EdukacijaParodosWorkshop'aiMeno akcijosFestivaliaiSeminaraiRezidentaiVideo

Klaipėdos „Dizaino manufaktūra“ kviečia kurti stiklo suvenyrą

Indrė Stulgaitė-Kriukienė "Pasaulio kraštas", 13x9x9 cm

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) nemokamose dizaino dirbtuvėse „Dizaino manufaktūra-2013“ įsibėgėjo kūrybinis procesas: viršelio sprendimo planuojamai leisti knygą ieškančiai pirmajai šiemetinio projekto grupei plušant su eskizais, buriama dar viena, kursianti klaipėdietišką suvenyrą.

 

Š. m. rugsėjo 12 d. „Dizaino manufaktūra-2013“ pakvies į stiklo objektų dirbtuves „Klaipėdos miesto suvenyras“. Jų metu stiklo menininkė Indrė Stulgaitė-Kriukienė supažindins su stiklu bei jo savybėmis, kurios vertinamos tūkstantmečius: stiklas tvirtumu bei ilgaamžiškumu prilygsta marmurui, o iš jo sukurti objektai gali būti blizgūs ir matiniai, skaidrūs ir nepermatomi, įvairiausių spalvų bei faktūrų.

 

Po teorinių paskaitų kiekvienas dalyvis pateiks savo idėjų eskizus. Šiuos vertins kompetentinga komisija. Geriausia idėja bus realizuota Panevėžio meninio stiklo studijoje „Glasremis“: dalyvaujant autoriui, jo sukurtas suvenyras bus pagamintas karšto stiklo technologija.

 

Š. m. liepą KKKC subūrė pirmąją šių metų „Dizaino manufaktūros“ dalyvių grupę, į kurią buvo pakviesti besidomintieji pramoninio bei grafinio dizaino naujovėmis. Dalyviai įgyvendina savo idėjas kurdami leidyklos „Mintis“ planuojamos leisti knygos viršelį.

 

„Dizaino manufaktūroje“ siekiama sudaryti dalyviams sąlygas išplėtoti savo kūrybinę viziją nuo proto šturmo iki gaminio.

Vienas iš sėkmingiausių KKKC vykdomų kūrybinių industrijų projektų aprėpia nemokamų kūrybinių seminarų ir paskaitų, ekskursijų į gamybos įmones bei savarankiško kūrybinio darbo ciklą.

 

Šiais metais KKKC „Dizaino manufaktūra“ rengiama trečiąjį kartą. Ankstesniais „Dizaino manufaktūros“ metais dalyviai, bendradarbiaudami su Klaipėdos bei kitų Lietuvos miestų įmonėmis ir specialistais, nagrinėjo žakardinio audimo subtilybes, mokėsi kurti suvenyrus, interjerą, vitražus, odos dirbinius, projektuoti baldus, maketuoti pakuotę ir t. t.

 

Projektą remia LR Kultūros ministerija.

 

„Dizaino manufaktūros“ užsiėmimai nemokami. Dalyvių skaičius ribotas. Bus vykdoma dalyvių atranka.

Norintieji dalyvauti kūrybinėse stiklo dizaino dirbtuvėse prašomi siųsti savo gyvenimo aprašymą iki š. m. rugsėjo 6 d. elektroniniu paštu rasma@kkkc.lt.

 

Daugiau informacijos:
Rasma Noreikytė
Kultūrinės veiklos vadybininkė edukacinių seminarų organizavimui
+370 46 313 691,
rasma@kkkc.lt
www.menokiemas.lt www.kkkc.lt

 

Iliustracija:

Indrė Stulgaitė-Kriukienė "Pasaulio kraštas", 13x9x9 cm

Stiklo suvenyras "KULTŪRPOLIS". Autorius Diana Maikštėnienė. Pagaminta UAB "Glasremis" Indrė Stulgaitė-Kriukienė "Kilkės", 14x35 cm