WARNING Illegal string offset 'name'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 65

WARNING Illegal string offset 'template'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 66

WARNING Illegal string offset 'associated_group'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 67

WARNING Illegal string offset 'associated_module'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 68

KKKC „DIZAINO MANUFAKTŪROJE“ PADVELKĖ KALĖDOMIS
home sitemap
EdukacijaParodosWorkshop'aiMeno akcijosFestivaliaiSeminaraiRezidentaiVideo

­Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) nemokamų kūrybinių dirbtuvių ciklo „Dizaino manufaktūra-2013“ lektoriai bei dalyviai džiaugiasi ne vien naujomis saviraiškos kryptimis: klaipėdiečių idėjos jau virsta kuo tikriausios knygos viršeliu, stiklo suvenyrais bei kalėdiniais pledais.

Viena iš šių metų „Dizaino manufaktūros“ partnerių leidykla „Mintis“ spaudai jau rengia amerikiečio maisto ir kulinarijos istoriko Dave‘o Dewitto knygą „Da Vinčio virtuvė. Slaptoji itališkos virtuvės istorija“. Būsimojo leidinio viršelį, kuriame pergamento raštą puošia sultingas pomidoras, puikiai išsitekęs Leonardo Da Vinčio nupiešto Vitruvijaus žmogaus proporcijų rėmuose, projekto dirbtuvėse sukūrė klaipėdietė Julija Šašilkina.

 

Anot dirbtuvėms vadovavusios dizainerės Linos Jaruševičiūtės, Julija į temą pažvelgė naujai ir nepasidavė stereotipams, kuriuos sudėtinga aplenkti fantazuojant knygos viršelio tema. „Nepaisant gana praktinės užduoties tikslo, itin svarbu buvo atlikti ją be štampų, – sakė L. Jaruševičiūtė. – Julijai šis kūrybinis stebuklas puikiai pavyko.“ Kitų dalyvių pasiūlytos viršelio idėjos taip pat neliko nepastebėtos ir bus pristatytos uostamiesčio publikai šiemet planuojamoje „Dizaino manufaktūros“ parodoje.

 

Šiuo metu kita L. Jaruševičiūtės vadovaujama „Dizaino manufaktūros“ dalyvių grupė susipažįsta su žakardinio audimo subtilybėmis ir kuria kalėdinių pledų eskizus: bendradarbiaujant su projekto partnere UAB „Lincasa“, dalyviai kviečiami išmėginti pramoninės tekstilės dizainerių amplua, o geriausios idėjos bus įgyvendintos įmonės planuojamoje kalėdinėje gaminių kolekcijoje.

 

Pasak dirbtuvių lektorės, dalyviai, susidomėję žakardinio audimo technika, nudžiugino dideliu entuziazmu ir kruopščiu pasirengimu: daugelis jau į pirmąjį susitikimą atėjo nešini savo eskizais. „Naujai prabilti Kalėdų tema kūrėjui yra nelengva užduotis. Tačiau dirbtuvių dalyviai mėgina kurti savo stilistiką bei ieško originalių motyvų ir simbolių“, – džiaugėsi L. Jaruševičiūtė.

 

Darbai verda ir „Dizaino manufaktūros“ stiklo ceche, kuriam vadovauja Indrė Stulgaitė-Kriukienė. Anot stiklo menininkės, medžiaga, kurios galimybių neišmėginsi darbų pamokose mokykloje arba būreliuose, debiutantams dažniausiai atrodo neatrasta žemė. Todėl pirminis uždavinys yra peprasti įvairias stiklo galimybes: stiklas tvirtumu bei ilgaamžiškumu prilygsta marmurui, o iš jo sukurti objektai gali būti blizgūs ir matiniai, skaidrūs ir nepermatomi, įvairiausių spalvų bei faktūrų. Geriausia šių dirbtuvių dalyvių idėja bus įgyvendinta Panevėžio meninio stiklo studijoje „Glasremis“: dalyvaujant autoriui, jo sukurtas suvenyras bus pagamintas karšto stiklo technologija.

 

KKKC „Dizaino manufaktūra“ šiemet rengiama jau trečiąjį kartą. Projektu siekiama sudaryti dalyviams sąlygas išplėtoti savo kūrybinę viziją nuo idėjos iki gaminio. Dirbtuvių programa aprėpia nemokamų kūrybinių seminarų ir paskaitų, ekskursijų į gamybos įmones bei savarankiško kūrybinio darbo ciklą. Projektą remia LR Kultūros ministerija.