WARNING Illegal string offset 'name'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 65

WARNING Illegal string offset 'template'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 66

WARNING Illegal string offset 'associated_group'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 67

WARNING Illegal string offset 'associated_module'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 68

Pažinkime grafiką
home sitemap
EdukacijaParodosWorkshop'aiMeno akcijosFestivaliaiSeminaraiRezidentaiVideo

Kviečiame į kūrybinius užsiėmimus „Pažinkime GRAFIKĄ“

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Meno kiemas kviečia visus norinčiuosius pažinti  grafiką, jos istoriją, ir išmėginti bent dalį iš aibės jos technikų.
Svarbiausios grafikos meninio vaizdo kūrimo priemonės yra kontūrinė linija, juodų ir baltų dėmių deriniai, štrichas ir medžiaga, kurioje piešiama ar spausdinama. Pagrindinė spalva – juoda. Grafikos naudojami spaudos būdai yra keturi: iškilioji, gilioji, plokščioji ir trafaretinė spauda. Per keturis užsiėmimus mes išbandysime plokščiąją, iškiliąją ir giliąją spaudą – monotipiją (tiek grafinę, tiek aliejinę), lino raižinį ir sausą adatą.

Per pirmąjį ir antrąjį užsiėmimą išmėginsime monotipiją, kuri priskiriama plokščiajai spaudai. Monotipija – viena iš grafikos technikų, kuriai spaudos formos (klišės) nereikia nei graviruoti, nei raižyti. Ji priskinama prie plokščiaspaudės, nes viskas spaudžiama nuo klišės plokštumos. Išmėginsime tiek aliejinę, tiek grafinę monotipiją. Aliejinė monotipija artimiausia tapybai, jos efektų numatyti neįmanoma, dažniausiai jie yra atsitiktiniai. Kuriant šiuo būdu, meninės išraiškos siekiama spalvų deriniais, tonų perėjimais, niuansais. Grafinės monotipijos išraiškos priemonės – įvairaus sodrumo tonai ir linijos. Spaudos forma paprastai būna stiklo plokštė.

Per trečiąjį užsiėmimą išmėginsime lino raižinį - iškiliaspaudės grafikos rūšį. Šios technikos privalumai – greitas rezultatas, lakoniškos išraiškos priemonės, galimybė didelio formato, didelis tiražas. Lino raižiniuose svarbų vaidmenį užima kontrastai, štrichų ir linijų storis, plokštumos. Ji ypatinga  tuo, jog dažais užtepamos iškiliosios raižinio vietos, kurios ir atspausdinamos preso pagalba popieriuje. Lino raižinio pavyzdžių galima rasti lietuvių dailininko S. Krasausko kūryboje ir tokių garsių menininkų kaip H. Matisse, P. Picasso darbuose.

 

Sausa adata - gilios spaudos būdas. Ši grafikos technika nuo oforto skiriasi tuo, kad spaudos formos ne ėsdinamos ir ne kaitinamos, o ant cinko arba ant plastmasės plokštės, specialia grafikos adata įbrėžiamos linijos, kurių atvirkščias vaizdas išryškėja atspaude. Šia technika sukurtas raižinys pasižymi subtiliomis linijomis, bet netinka gausiam tiražavimui, nes ypatingieji ranteliai greit išsitrina.

Kūrybinių užsiėmimų grafikas:
Grafinė monotipija – lapkričio 8 d. 18–20 val.
Aliejinė monotipija – lapkričio 13 d. 18–20 val.
Lino raižinys – lapkričio 22 d. 18–20.30val.
Sausa adata – lapkričio 29 d. 18–20.30val.


Užsiėmimai vyks KKKC Menų kiemo grafikos dirbtuvėse (Bažnyčių g. 4, Klaipėda).