WARNING Illegal string offset 'name'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 65

WARNING Illegal string offset 'template'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 66

WARNING Illegal string offset 'associated_group'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 67

WARNING Illegal string offset 'associated_module'
in /home/kkkc2/domains/menokiemas.lt/public_html/archyvas/ip_cms/frontend/zone.php on line 68

Italijos dizaineriai Meno kiemo dirbtuvėse
home sitemap
EdukacijaParodosWorkshop'aiMeno akcijosFestivaliaiSeminaraiRezidentaiVideo

Žymiausi Italijos dizaineriai KKKC meno kiemo dirbtuvėse

Naujai steigiamas VDA Klaipėdos fakultetas startuoja su išskirtiniu edukaciniu projektu.

"NUO ARCHYVO IKI TROŠKIMO"

seminaras Klaipėdoje, 2013 kovo 18 – 23 dienomis Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro galerijose ir Meno kiemo dirbtuvėse  (Bažnyčių g. 4), rengiamos audivizualinės raiškos kūrybinės dirbtuvės „Nuo archyvo iki troškimo“ kartu su žymiausiais šių dienų Italijos architektais, dizaineriais ir žurnalistais.

Drauge su jais kurs ir apie 30 VDA Klaipėdos fakulteto studentų.

 

VDA Klaipėdos fakultetas kartu su bendraminčiu italų architektu ir kritiku Luca Diffuse (Italijos paviljono XIII tarptautinėje architektūros parodoje Venecijos bienalėje (2012) bendraautorius) ir vienu svarbiausių Italijos architektūros, meno ir dizaino žurnalų „Abitare“ (www.abitare.it) įkūrė vizualiųjų tyrimų laboratoriją „Vokas“ (www.vokas.net).

Laboratorijos partnerių tikslas – Klaipėdoje organizuojamų kūrybinių dirbtuvių metu pradėti jungtinio miesto gyventojų, gamtos, pastatų, garsų ir atmosferų audivizualinio archyvo kūrimą. Archyvas orientuotas į ilgalaikę perspektyvą, todėl atskiri sukaupti faktai bus papildomi autorių komentarais ir redakcijomis. Tokiu būdu archyvas ne tik pasipildys nauja informacija, bet ilgainiui, atsižvelgiant į grafinį-emocinį poreikį ir įvertinus duomenų išsaugojimo galimybes, pakeis pirminį formatą. Šiuo atveju laboratorija „Vokas“ siūlo dvi versijas: simbolinę ir nuoseklią archyvinių kortelių ir skaitmeninę, korteles sugeneravusių priemonių (foto-, video-, audio-, interviu), versiją.

Visa procesinė archyvo medžiaga kūrybinių dirbtuvių metu bus eksponuojama Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro galerijoje ir publikuojama internete: http://www.vokas-zine.com/.

„ Vokas“ www.vokas.net , „Abitare“ http://www.abitare.it/en/
ir naujas Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos skyriaus fakultetas šiuo projektu tikisi sukurti kolektyvinį Klaipėdos miesto gyventojų, gamtos, pastatų, garsų ir atmosferų vizualinį archyvą.

 

Seminaro dalyviai turės galimybę dirbti su:
Paul Paper (foto/video seminaras, http://www.itismyparty.org/),
Nicola Di Croce (audio seminaras,http://nicoladicroce.tumblr.com/),
arba ruošti tipografinį surinktos medžiagos pristatymą, dirbdami su:
Emilio Macchia (spaudos seminaras,http://www.emiliomacchia.com/).


Seminaras skirtas meno ir grafikos studentams bei visiems, besidomintiems vaizdo, spaudos ar garsinio peizažo kūrimo procesu.

Temos:
Seminaro  metu Klaipėdos miestas bus klasifikuojamas:


• Filmuojant ir fotografuojant žmones, gamtą, pastatus, miesto formas bei objektus, nepamirštant evoliucijos bei istorinio paveldo (Paul Paper seminaras).


• Informaciją įrašant bei redaguojant garsiniu formatu (Nicola Di Croce seminaras).

• Tipografijos laboratorija (vedama Emilio Macchia) susistemins visą surinktą bazinę informaciją, ją kataloguos archyvinių kortelių pavidalu.

 

Be atskirų faktų archyve atsiras informacijos rinkėjo/apipavidalintojo įspūdžiai, redagavimai bei paaiškinimai, kodėl kažkas buvo taisyta. Taip „archyvas“ ne tik išsiplės informacijos lygmenyje, bet pamažu, atsiskirdamas nuo pradžios taško, pakeis formą. 
Faktiškai šiuolaikinių skaitmeninių archyvų vienybė ir kompleksinio sisteminimo paprastumas nuvilia naudingumo klausimu, supainiojant archyvo aiškumo svarbą su jo įkvėpimo talpinimo galimybėmis.
„Vokas“ taip pat tikisi apmąstyti galimybę laikyti informaciją jau pasenusiuose, ne tokiuose moderniuose formatuose, jei jie gali geriau išspręsti supratimo bei interpretavimo problemas. 
Archyvo forma turėtų keistis natūralios ir užtikrintos progresijos būdu, be jokių filologinių suvaržymų, su kompozicine-tipografine pajauta. Šių variacijų poreikis atsako į grafinį – emocinį poreikį, kylantį norint išvengti (cituojant Isidore Isou „Leteristinės poezijos manifestą“, 1942 ir „Werkplaats Typografie a Farenheit 39 2013“ seminaro pavadinimą, http://www.farenheit39.com/wt.html ): “ Šimtų pojūčių galimo išnykimo dėl jiems priimti pritaikyto formato nebuvimo“.
Šiuo atveju archyvas siūlo dvi versijas: vieną – simbolinę ir nuoseklią archyvinių kortelių versiją, ir kitą – skaitmeninę, korteles sugeneravusios medžiagos (video, garsų, vaizdų ir interviu) versiją. Archyvo „Making - of“ bus eksponuojamas tuo pačiu metu galerijoje, kurioje vyks kūrybinės dirbtuvės. „Making – of“ bus publikuojamas bendradarbiaujant su „Vokas zines“ (http://www.vokas-zine.com/).

 

POST PRODUKCIJA
Archyvo konstrukcijos ir reprezentacijos proceso pašonėje, kitą savaitę (nuo kovo 24 iki kovo 28), Nidos Meno Kolonijoje (Nida Art Colony) Gonzalo Herrero Delicado, Fredy Massad, Luca Molinari, stebimi Valentina Ciuffi („Abitare“), bandys toliau plėsti archyvo dimensijas „editing‘u“ ir jo informacine produkcija (interviu ar laisvų pokalbių įrašinėjimas, kolektyvinis rašymas).
Šis procesas gali sustiprinti klasifikaciją iki visuomenės, kaip formų ir minčių katalogo, panaudojimo.
Taip pat kalbama apie dinamiką, kuria, tarp atsargumo ir arogancijos, iš vietos ir bendruomenės lygmens, judama link savo pašaukimo.
Taip, kaip tarp ištikimybės ir nepriklausomybės persikeliama nuo archyvo iki troškimo. Dar norima apibrėžti plačių, kolektyvinių žodynų naudojimo būdus, jų pritaikymą asmeniškiems, personaliniams poreikiams.

 

Daugiau apie projektą:

www.vokas.net

http://www.abitare.it/en/architecture/from-archive-to-desire/

www.kkkc.lt

www.menokiemas.lt

www.kulturpolis.lt

 

Daugiau apie kūrybinių dirbtuvių lektorius ir kritikus:

http://www.itismyparty.org/

http://nicoladicroce.tumblr.com/

http://www.emiliomacchia.com/

www.lucadiffuse.net

www.dotaaaa.eu